Menu.png

Lokalita

Probouzejte se výhledem na jezero, sledujte z terasy západ slunce nad vodním horizontem.

Kovářovský poloostrov

Kovářovský poloostrov je v první řadě unikátní místo, které nemá na Lipensku takřka srovnání. Výhled, který se Vám může na první pohled zdát až kýčovitý, mírný svah, díky kterému je z terasy každého apartmánu a zahrady každého pozemku skvěle vidět na vodní hladinu, a to někdy i z více stran. Konec konců, jsme na poloostrově.

Pokud Vás zajímá více o pozemcích nebo bytech na prodej, klepněte na jeden z uvedených podtržených odkazů. Pokud Vás zajímá více o krásách této lokality, pokračujte ve čtení níže.

Pohled na Kovářovský poloostrov
 
CHCETE VIDĚT VÍCE FOTOGRAFIÍ? Přejít do galerie
 

Léto

Čemu se dá na Kovářově věnovat, kromě vázání lodních uzlů v místní marině?

V létě je na Kovářově snad nejkrásněji, ale když už Vás omrzí vysedávání se skleničkou něčeho chlazeného a grilování na terase, sedněte si třeba na kolo a užijte si velké množství nových, kvalitních a udržovaných cyklostezek.

Lipensko, jak uznáte, se může pochlubit nádhernou přírodou, kterou doporučujeme projít skrz naskrz. Díky propracovanému systému značených turistických tras si tak můžete naplánovat procházku přímo od Vašeho nového domu. Samotná údolní nádrž Lipno je v letním období skvělá pro koupání a nejrozmanitější druhy vodních sportů - yachting, windsurfing, kiteboarding apod. Horní tok Vltavy a jižní část Lipenska jsou pak skutečným rájem vodáků.

Z terasy klidně rovnou do vody
 

Z terasy klidně rovnou do vody,
to je Kovářovský poloostrov.

Milovníci rybaření ocení široké možnosti rybolovu okolo celé Lipenské nádrže a okolních řek i říček přímo na Kovářovském poloostrově, která je určena budoucím majitelům pozemků a bytů.

Co se dá ještě v létě dělat?

Milovníci golfu ocení hřiště v okolí. Českokrumlovská osmnáctka (golfck.cz) v dojezdu cca 20 minut od našich pozemků nebo krásné rakouské hřiště Golf Sterngartl obklopené krásnou přírodou
(golf-sterngartl.at) zhruba 35 kilometrů od kovářovských parcel.

Osvěžit a sklouznout se s dětmi na klouzačce můžete v Aquaworldu Lipno, zajezdit si můžete na letní bobové dráze nebo Hopsáriu. Doporučejeme také procházku po Stezce v korunách stromů, ze které je dechberoucí výhled na vodní nádrž.

Léto na Lipně nabízí skvělé příležitosti pro návštěvu mnoha místních zajímavostí, ať již se jedná o historické památky (krumlovský zámek, Rožmberk, zámek Hluboká) a technické památky či muzea a galerie se zajímavými stálými expozicemi. Velice oblíbené jsou také místní tradiční historické festivaly a slavnosti, které se v rámci “lipenského kulturního léta” každoročně konají v mnoha obcích regionu.

Golfové hřiště Stezka v korunách stromů
 

Napiště nám a pojeďte se na to raději podívat naživo

Vyplňte pár polí níže a my se Vám ozveme. Rádi Vám vedle pozemků a bytů ukážeme i Lipno.

 
 
CHCI SI PROHLÉDNOUT KOVÁŘOV
 

nebo volejte ihned na +420 601 555 510

 

Zima

Na Lipně se v zimě dá mnohem více než bruslit.

Začněme třeba u lyžování a střediska Kramolín, do kterého z Kovářova dojedete ani ne za 15 minut jízdy. Můžete si zde odskočit zalyžovat, a to i večer pod umělým osvětlením. O děti může být přes den postaráno, svěříte-li je zdejší lyžařské školičce, která je naučí správně zatáčet. Pokud popojedete dalších 20 minut, nabízí se Vám také rakouské lyžařské středisko Sternstein. V širším okolí se dá lyžovat ještě na Hochfichtu (cca 50 min). K lyžování patří také běžky. V okolí najdete přes 40 km běžeckých tras, buďto na okolních loukách nebo přímo na zamrzlé hladině Lipna. Když Vás běžky omrzí, nazujte sněžnice a prozkoumejte bíle šumavské hvozdy.

Kdo hledá větší adrenalin, může vyzkoušet ice-surfing, bobovou dráhu nebo závody psích spřežení. Naopak nabádáme adrenalinové nadšence, aby nepřejížděli zamrzlou vodní nádž Lipno v autě.

Na Kovářově je ta pravá šumavská zima
 

Na Kovářově je ta pravá šumavská zima

V zimě se můžete zahřát nejen zimním sportem. Zhruba do 5 minut od Kovářovského poloostrova se nachází wellness centrum Frymburk, kde Vás namasírují, vysaunují nebo nechají relaxovat v solné jeskyni. Děti zase ocení tobogán v místním aquaparku, rekreační sportovci plavecký bazén a vířivku.

Zhruba 15 minut od Kovářova je pak sportovní indoor aréna Lipno point, která nabízí kryté tenisové kurty, squashové a badmintonové dvorce. Pro golfové nadšence je tu indoorový simulátor, na kterém zapomenete, že na vaší oblíbené osmnáctce právě leží dvacet centimetrů prašanu.

Zimní sporty

Kde se dá lyžovat?

Skiareal Lipno Sternstein Hochficht Hinterstoder Wurzeralm

Napiště nám a pojeďte se na to raději podívat naživo

Vyplňte pár polí níže a my se Vám ozveme. Rádi Vám vedle pozemků a bytů ukážeme i Lipno.

 
 
CHCI SI PROHLÉDNOUT KOVÁŘOV
 

nebo volejte ihned na +420 601 555 510

 

Okolí

Kam do blízkého okolí stojí za to vyrazit za kulturou, dobrým obědem, nebo prostě jen tak na výlet?

Nejbližší okolí

Město Frymburk, kotviště jachet, nabízí mimo jiné tenisové kurty, širokou nabídku restaurací, kulturních a sportovních aktivit a je oblíbeným cílem mnoha českých i zahraničních turistů. Zhruba deset minut jízdy autem od Kovářova se pak nachází lipenská Marina, kotviště jachet a plně vybavené sportovně-kulturní centrum, které nabízí mimo jiné například letní sáňkařskou dráhu, jízdu na koních, windsurfing a mnoho dalších aktivit pro volný čas.

Nejbližší okolí
 

Český Krumlov

Asi půl hodiny cesty autem je vzdálen Český Krumlov, město kulturního dědictví s cca 300 památkově chráněnými objekty v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsaný na seznamu památek UNESCO, nejstarší barokní divadlo na světě, křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů s impozantní dominantou zámku nad meandrem Vltavy, vynikající výstavy umělců světoznámých jmen, koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, hospůdky, kavárny i středověké krčmy, pestrá směs turistů z celého světa, to vše je Český Krumlov - malé, ale zároveň kosmopolitní město s jedinečnou atmosférou, obklopeno neporušenou, krásnou přírodou.

Český Krumlov
 

České Budějovice

(německy Budweis) jsou statutární město a metropole Jihočeského kraje. Bývají také nazývány městem piva nebo městem tužek. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše. Historické jádro města, jehož pravidelná uliční síť patří k vrcholům středověkého urbanismu, skrývá řadu cenných pamětihodností jako například katedrálu sv. Mikuláše, Samsonovu kašnu, Černou věž nebo klášterní kostel Obětování Panny Marie, architektonicky nejhodnotnější památku této jihočeské metropole. České Budějovice jsou mimo jiné i kulturním centrem jihočeského kraje. Návštěvníkům nabízí město z tohoto hlediska velké množství galerií, domů umění, divadel, hudebních a divadelních klubů, ale také cinema multiplex, venkovní i zastřešená kina.

České Budějovice
 

Třeboň

Třeboň je město ležící v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Má necelých 9000 obyvatel a je lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko. Město je hojně navštěvováno turisty především pro své historické centrum (Kašna na náměstí T.G. Masaryka, Schwarzenberská hrobka, zámek Třeboň) a již zmíněné lázeňské služby. Sídlo zde má pivovar Regent, který se rokem založení 1379, řadí mezi nejstarší pivovary na světě. V Třeboni sídlí Státní oblastní archiv s působností pro celý Jihočeský kraj. Centrum města je městskou památkovou rezervací. Krajina je chráněna jako Biosférická rezervace Unesco.

Třeboň
 

Hluboká nad Vltavou

leží na obou březích řeky Vltavy. Jeho historie je spjata s královským hradem Hluboká založeným Přemyslem Otakatem II. V zámku je soustředěn bohatý interiér s cenným nábytkem, jedinečné řezbářské práce, množství obrazů, vzácných goblénů, uměleckého skla a porcelánu. Okolo zámku se rozkládá rozsáhlý anglický zámecký park s mnoha vzácnými dřevinami, ze kterého jsou krásné výhledy na blízké České Budějovice, Novohradské hory a Šumavu. Se zámkem sousedí bývalá jízdárna, kde je od r. 1956 umístěna Alšova Jihočeská Galerie s expozicí jihočeského gotického umění, výstavou holandského malířství 17. stol. a výstavami českého moderního umění 20. stol. Na Hluboké se nachází také ZOO s převážně drobnou evropskou zvěří, veřejná plovárna s tobogánem, cca 40 restaurací, krytý bazén se saunou, moderní kino, otevřené i kryté tenisové kurty, zimní stadion, basebalový areál, jízdárna, golfové hřiště, fitness, hustá síť cyklotras v okolí a cyklostezka do Českých Budějovic, vodní doprava, vodní lyžování, blízké letiště Hosín.

Hluboká nad Vltavou
 

Prachatice

jsou okresním městem vzdáleným asi 40 km západně od Českých Budějovic. Vznikly jako trhová osada v 11. století a kromě krásného historického centra jsou i středem kulturního dění v této oblasti regionu. Město Prachatice patří k nejlépe zachovalým městským komplexům v České republice. Historické jádro si zachovalo svoji renesanční podobu uvnitř prstence obehnaného doposud zachovanými městskými hradbami. Z těchto důvodů bylo historické jádro v roce 1981 vyhlášeno Městskou památkovou rezervací - tento stupeň památkové ochrany má v České Republice pouze 40 nejzachovalejších měst.

Prachatice